logotyp

SKN „Dialog” zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu W Związku z Rodziną, które odbędzie się w czwartek 21 lutego o godzinie 18:30.

Czym jest rodzina patchworkowa (ang. blended family)? 👨‍👩‍👧‍👦👩‍👦‍👦👨‍👧‍👦

Powstaje ona w wyniku ponownego zakładania rodzin przez jednego lub obojga rodziców po rozwodzie. Złożona jest z dwójki partnerów posiadających dzieci z poprzednich związków, a często także posiadających dziecko z nowego związku. 

Jak w tej nieco skomplikowanej sytuacji mają odnaleźć się zarówno rodzice biologiczni, opiekunowie wychowujący oraz ich pociechy? 

Co zrobić, by jak najlepiej ułożyć tę patchworkową układankę?

👩🏽 Spotkanie poprowadzi dr Małgorzata Kałaska - psycholog społeczny, coach rodzinny, mentorka, trenerka rozwoju osobistego. 

📍 Odbędzie się ono 21 lutego o godzinie 18:30 w auli na Wydziale Psychologii UW (ul. Stawki 5/7).

💪🏽 Spotkanie jest bezpłatne. 

👉🏼 Na spotkanie obowiązują zapisy przez formularz:

https://docs.google.com/forms/d/142QTGwEyI8oyEaetfki2Dafhqy99KltM4hO9Zh02K04/edit

👤 Więcej o prowadzącej: 

dr Małgorzata Kałaska

Szkoliła się w zakresie psychoterapii systemowej, krótkoterminowej i zorientowanej na proces. Doświadczenie praktyczne zdobywała m. in w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Krakowie, Stowarzyszeniu dla Rodzin, Szpitalu Psychiatrycznym “Komorów”. Wykładała na uczelni, pracowała jako psycholog w warszawskich szkołach i przedszkolu, ukończyła kilka kursów psychoterapii.

Obecnie pracuje z rodzicami i parami doświadczającymi trudności wychowawczych i konfliktów w relacjach rodzicielskich – zwłaszcza w nietypowych układach rodzinnych. Współpracuje z Fundacją Rozwód? Poczekaj, Fundacją Rozwoju Rodziny RoRo, z NVC Lab. 

Obszary specjalizacji:

- konsultacje i coaching dla rodziców rozwodzących się, samodzielnych, adopcyjnych i par patchworkowych.

- mediacje w konfliktach rodzinnych – zwłaszcza okołorozwodowych

warsztaty umiejętności wychowawczych,

- coaching i szkolenia dla nauczycieli (od przedszkola do liceum) w zakresie pomocy dziecku w sytuacji rodzinnego kryzysu.

Prywatnie matka i macocha.

Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii DIALOG
Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Stawki 5/7, 00-183 Warszawa
logotyp