logotyp

Sekcja Seksuologiczna SKN Psychoterapii "Dialog" zaprasza na spotkanie otwarte z dr Danielem Bąkiem poświęcone tematyce pomocy psychologicznej osobom LGBTQIA. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godzinie 19:30 na Wydziel Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Stawki 5/7 i będzie miało częściowo formę dyskucji. Informacja o sali zostanie podana wkrótce.

LGBTQIA - Lesbian, Gay, Bisexual, Transsexual, Queer, Intersex, Asexual

Dr Daniel Bąk o spotkaniu: Zapraszam Państwa do rozmowy nt. udzielania pomocy psychologicznej osobom LGBTQIA. Podzielę się z Państwem tym, czego nauczyłem się udzielając pomocy klientom/tkom LGBTQIA przez ostatnie 10 lat. Jednocześnie będę ciekaw tego wszystkiego, co do dialogu wniesiecie Wy: Państwa wiedzy, postaw oraz przekonań. Mam szczerą nadzieję na współtworzenie tego spotkania razem z Państwem, stąd nie będę wymieniał, o czym pomówimy, a o czym nie. Natomiast z doświadczenia napiszę, co często budzi najwięcej ciekawości podczas dyskusji takich jak nasza: (1)definicja orientacji seksualnej oraz to czy orientacje seksualne w ogóle istnieją, (2)zasadność terapii konwersyjnej gejów i lesbijek, a więc mającej zmienić ich orientację na heteroseksualną, (3)definicja genderu, (4)specyfika pracy pomocowej z LGBTQIA, (5)przygotowanie (specjalizacja) terapeuty/tki do pracy z LGBTQIA. Do zobaczenia! Daniel Bąk

O sobie: Nazywam się Daniel Bąk. Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą, pracującym w nurcie Gestalt. Ukończyłem Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. W pracy pomocowej najbliższe jest mi podejście relacyjne. Specjalizuję się w udzielaniu pomocy psychologicznej (konsultacje, psychoterapia indywidualna, grupowa oraz par) osobom, których trudności dotykają obszaru seksualności, płci i seksu. W szczególności, od 10 lat pomagam klientom/tkom LGBTQIA. Założony i prowadzony przeze mnie Program Pomocy Psychologicznej i Rozwoju Osobistego dla Osób LGBTQIA "Tęczówka" (www.psychoterapia-lgbt.pl) istnieje od 2009 roku. Jestem członkiem zarządu (Interest Group Co-chair) międzynarodowej społeczności gestaltystów The Association for the Advancement of Gestalt Therapy oraz współprzewodniczącym grupy roboczej "Gender & Sexual Diversity" w tym Stowarzyszeniu. Posiadam tytuł doktora nauk medycznych.

Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii DIALOG
Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Stawki 5/7, 00-183 Warszawa
logotyp