logotyp

Spotkanie dla zakochanych, w związku z długim, jak i krótkim stażem. Również dla tych dopiero szukających drugiej połówki. Paweł i Dorota Maciaszkowie opierając się na swojej praktyce terapeutycznej, spojrzeniu naukowym, ale i doświadczeniu postarają się rzucić światło na pytanie dlaczego czasem wydaje się nam, że partner czy partnerka mówią do nas innym językiem, dokładnie jakby pochodzili z Marsa czy Wenus.

08.05 (poniedziałek), 17:30, sala 408 (czwarte piętro) Wydział Psychologii UW, Stawki 5/7

Zdarza wam się mieć poczucie, że dajecie z siebie w związku bardzo dużo, a On czy Ona tego nie docenia, albo wręcz nie zauważa?

Albo przeżywać frustrację, że nie jesteście dość kochani, wasze potrzeby są ignorowane i spotykać się ze zdumieniem drugiej strony – „o co ci chodzi?, co znowu nie tak?, przecież się staram!”. Jeśli tak, to jest duża szansa, że porozumiewacie się różnymi językami miłości. Opisał je Gary Chapman, obserwując dobrze funkcjonujące, szczęśliwe małżeństwa. Zauważył, że istnieje pięć kluczowych obszarów, dzięki którym partnerzy czują się kochani i szczęśliwi w związku. A z nich wynikają sposoby, w jaki okazujemy miłość i w jaki chcemy jej doświadczać – tzw. języki miłości. Zwykle każdy z nas ma swój podstawowy „język miłości” i bywa, że jest inny niż partnera/ki. Jeśli nie nauczymy się nawzajem swoich języków, satysfakcja z małżeństwa może systematycznie spadać, a poczucie niezrozumienia i rozczarowania – wzrastać. Zrozumienie, czego oboje potrzebujemy, by czuć się spełnionymi w związku i nauczenie się adekwatnego odpowiadania na język partnera pozwala wzmocnić lub przywrócić poczucie bliskości. Koncepcja Chapmana jest bardzo pomocna i inspirująca zarówno dla par na początku wspólnej drogi, jak i związków, w które wkradła się już rutyna lub które przeżywają kryzys. Często odnosimy się do niej w pracy z parami. I dlatego proponujemy Państwu wspólne spotkanie, na którym będziecie mieli okazję poznać koncepcję i rozpoznać języki miłości swoje i partnera/partnerki.

Wstęp wolny - zapraszamy!

Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii DIALOG
Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Stawki 5/7, 00-183 Warszawa
logotyp