• kwiat51
 • Cykl spotkań “W Związku z Rodziną” jest stworzony z myślą o zainspirowaniu dyskusji na temat nowych charakterystyk i zmieniającej się formy współczesnej rodziny oraz związków partnerskich.
  “W Związku z Rodziną” jest kontynuacją cyklu „Tydzień Rodzin”, który odbywał się przez ostatnie trzy lata na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualna edycja jest próbą uniwersalizacji problematyki dotyczącej rodziny oraz poszerzenia jej o wątki związane z relacjami romantycznymi, których charakter odpowiada dynamicznym zmianom towarzyszącym rozwojowi społecznemu.
 • Cykl spotkań będzie miał formę bezpłatnych wykładów i dyskusji, podczas których pragniemy rozmawiać ze studentami kierunków społecznych i humanistycznych, ale również z innymi osobami zainteresowanymi - o problematyce związków na odległość, współczesnej rodzinie oraz wykorzystywaniu nowych mediów w tworzeniu i utrzymywaniu relacji.
  Tegoroczna edycja spotkań naukowych odbędzie się w dniach 9 - 13 maja br. na terenie Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 oraz na Wydziale Psychologii przy ul. Stawki 5/7.

 • Zapisy uczestników biernych i czynnych odbywają się przez wypelnienie formularza internetowego.
 • Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Naukowego Cyklu Spotkań "W Związku z Rodziną".
 • Program Naukowego Cyklu Spotkań „W Związku z rodziną”

 •  Rodzina Patchworkowa- Co zrobić, by nie pękła w szwach?

 • Data: 9.05.16 r. 17:00 – 19:00
  Miejsce: Kampus Główny UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24, SALA 200
   Prelegenci:
  dr Małgorzata Kałaska- psycholog społeczny, doradca, mediator i coach rodzinny, zwolenniczka “non-violent communication” oraz modelu opieki naprzemiennej nad dziećmi dla rodzin po rozwodzie, prywatnie matka i macocha.
   mgr Sylwia Anderson- Hanney- profilaktyk społeczny, pedagog, coach rodzinny, mediator, trener umiejętności wychowawczych i certyfikowany edukator Pozytywnej Dyscypliny, prywatnie mama i machocha.
  Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku.

 •  Związki na odległość z perspektywy psychoterapeutycznej i seksuologicznej

 • Data: 10.05.16 r. 14:30 – 16:30
  Miejsce: Wydział Psychologii UW, ul. Stawki 5/7, SALA 94
  Prelegenci:
  mgr Andrzej Gryżewski - psychoterapeuta poznawczo- behawioralny, seksuolog, certyfikowany edukator seksualny, stały ekspert w dziedzinie seksuologii i psychologii w mediach.
   mgr Jarosław Józefowicz - doświadczony psychoterapeuta i seksuolog, wykorzystujący w swojej pracy psychologię klasyczną, psychologię procesu i bioenergetykę Lowena oraz wiedzę seksuologiczną.
  Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku.

 • Mama i Tata na emigracji 

  Data: 11.05.16 r. 18:30 – 20:30

  Miejsce: Kampus Główny UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Auditorium Maximum C

  Prelegenci:
  Dr n. med. Mariola Kosowicz - psycholożka kliniczna i psychoterapeutka, kierująca Zakładem Psychoonkologii w warszawskim Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Curie-Skłodowskiej, specjalizująca się w leczeniu depresji i terapii par w kryzysie, wykładowca.

  dr Sylwia Urbańska – socjolożka pracująca w Instytucie Socjologii UW, członkinii Komisji ds. Migrantów przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, zajmującą się przemianami współczesnych rodzin i wzorców płci, doświadczeniem i dyskursami macierzyństwa, migracjami i zmianą społeczną, autorka książki "Matka Polka na odległość. Z doświadczeń migracyjnych robotnic 1989-2010"

  Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku.

  Love me Tinder – Miłość i Związki 2.0 

  Data: 12.05.16 r. 17:30 – 19:45

  Miejsce: Wydział Psychologii UW, ul. Stawki 5/7, SALA 408

  Prelegenci:
  Dr Mirosława Ściupider- Młodkowska – pedagog, socjolog rodziny, zajmujący się problematyką związków partnerskich, przemian intymności i seksualności w realiach popkultury, autorka 16 artykułów naukowych w obrębie pedagogiki społecznej, a zwłaszcza pedagogiki rodzin.

  mgr Izabela Dziugieł – psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, seksuolożka, łącząca w swojej pracy kilka podejść terapeutycznych: Terapię Schematu, Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach, Terpaię Eye Movement Desensitization and Reprocessing itp.; współtworczyni Instytutu Pozytywnej Seksualności w Warszawie, bloggerka.

  Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku.

 •  Współczesne związki- debata psychoterapeutów o różnych orientacjach teoretycznych 

 •  Data: 13.05.16 r. 17:30 – 19:45

  Miejsce: Miejsce: Wydział Psychologii UW, ul. Stawki 5/7, SALA 408

  Zaproszeni goście:

  dr hab. Anna Cierpka - adiunkt Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, psychoterapeutka wykorzystująca założenia terapii systemowej i techniki terapii narracyjnej, postrzegająca rodzinę jako środowisko wychowawcze oraz tematyka narracji; współredaktorka książek „Narracja: koncepcje i badania psychologiczne”, „Psychologia narracyjna” oraz autorka wielu innych tekstów dot. problematyki narracji.

  Mgr Paweł Maciaszek - prawnik, psycholog w trakcie szkolenia TSR, trener biznesu (Grupa TROP) i umiejętności psychospołecznych, prowadzący szkolenia z zakresu: autoprezentacji, asertywności, skutecznej komunikacji i kreatywności, zarządzania stresem, efektywności osobistej, przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu; mediator rodzinny, pracujący z parami planującymi ślub i młodymi małżeństwami; trener grup ojcowskich, założyciel SKAT – Stołecznego Klubu Aktywnych Tatów.

  Wojciech Oronowicz - przewodniczący Stowarzyszenia Naukowego Psychologia i Seksuologia LGBT, redaktor prowadzący czasopisma naukowego "Psychoseksuologia", student psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, autor wielu publikacji z zakresu seksuologii i psychologii bliskich związków.

  Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku.

Kontakt:
wzwiazkuzrodzina@gmail.com
www.facebook.com/wzwiazkuzrodzina

Organizator: SKN Psychoterapii "Dialog" działające na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

logo dialog

Patronat honorowy: prof. dr hab. Ewa Czerniawska - dziekan Wydziału Psychologii UW

logowydział

Patroni medialni:

logo GWP z pelna nazwa 1

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne jest oficyną publikującą książki naukowe, popularnonaukowe i poradnikowe z zakresu nauk społecznych. Zajmujemy się przede wszystkim psychologią, ale mamy w swojej ofercie także książki z takich dziedzin jak pedagogika, edukacja, socjologia, logopedia, antropologia i inne.

logopwn

PWN jako jedno z największych, najbardziej znanych i najstarszych polskich wydawnictw konsekwentnie realizuje misję nowoczesnego i rzetelnego źródła informacji. Wydawnictwo specjalizuje się w dostarczaniu wiedzy z wielu różnych dziedzin, w szczególności nauk ścisłych, ekonomii, zarządzania, informatyki, psychologii i medycyny.

psychspol1

Polski Portal Psychologii Społecznej - serwis popularyzujący wiedzę z zakresu szeroko pojętej psychologii społecznej. Najnowsze badania, informacje o wydarzeniach, wywiady ze znanymi psychologami.

terapeutyczna

Terapeutyczna Kawiarnia to wyjątkowe miejsce, które łączy poradnię psychologiczną, przestrzeń na warsztaty dla dzieci oraz dorosłych, a także kawiarnię. Działalność powstała na bazie potrzeb naszych klientów i wieloletnich doświadczeń w zakresie terapii. Obecnie w naszym zespole pracuje ponad 20 wykwalifikowanych specjalistów. Organizujemy wiele ciekawych spotkań i warsztatów oraz proponujemy pyszne i zdrowe menu w naszej kawiarni. Więcej informacji na: www.terapeutyczna-kawiarnia.pl 

zdrowaglowa

Portal powstał na podstawie zainicjowanej w 2013 roku ogólnopolskiej kampanii społecznej "Mam Terapeutę", która miała na celu walkę ze stygmatyzacją osób korzystających z pomocy terapeutycznej. Dzięki akcji byliśmy świadkami wielu psychoterapeutycznych "coming out'ów", a także zrozumieliśmy, jak ważna jest psychoedukacja oraz dostarczanie pewnych i rzetelnych informacji.

logocharaktery

Charaktery to najstarszy polski miesięcznik popularnonaukowy poświęcony psychologii. Celem i misją "Charakterów" od początku istnienia była popularyzacja wiedzy psychologicznej oraz przybliżenie polskim czytelnikom światowych odkryć i trendów psychologicznych. "Charaktery" stale współpracują też z polskimi uczelniami, m.in. UW, UJ, SWPS, KUL.

logodlastudenta

Dlastudenta.pl jest największym w Polsce portalem internetowym skierowanym do studentów, absolwentów, a także przyszłych studentów. Co miesiąc dociera do półtora miliona osób w wieku 18-35 lat.

logokampus

Radio Kampus to pierwsza akademicka stacja radiowa w warszawskim eterze. Radio działa na podstawie koncesji udzielonej Uniwersytetowi Warszawskiemu. Współpracuje z innymi warszawskimi uczelniami, a także samorządami oraz niezależnymi organizacjami studenckimi. Swój program Radio Kampus kieruje do studentów, pracowników naukowych, licealistów i wszystkich tych, których interesuje tematyka akademicka.

logomalapsych

Mała Psychologia to zarówno portal psychologiczny, jak i redakcja zajmująca się pisaniem i recenzowaniem artykułów naukowych oraz popularnonaukowych. Głównym zadaniem "Małej Psychologii" jest systematyczne działanie związane z rozwojem nauki, której dobro stanowi dla członków redakcji wartość nadrzędną.

logoprzystanpsych

Przystań Psychologiczna jest poradnią psychologiczną powstałą z myślą dostarczania profesjonalnych usług z zakresu zdrowia psychicznego. Pracownicy poradni pragną propagować wiedzę i świadomość psychologiczną w jak najszerszym gronie odbiorców.

Tydzień Rodzin - III edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego

tydzienrodzinIII

Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii „Dialog” z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na III Edycję Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Tydzień Rodzin: (Nie)obecność w rodzinie”, która odbędzie się w dniach 16-17 maja 2015 roku na Wydziale Psychologii UW. Więcej szczegółów już wkrótce. Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage'a oraz strony internetowej.

Początki
Inspiracją dla powstania i realizacji  projektu jest  ustanowiony przez ONZ 15 maja Międzynarodowy Dzień Rodzin, który ma na celu pogłębienie świadomości społecznej na temat problemów rodzin.

W nawiązaniu do 20 rocznicy obchodów tego święta pragniemy przyjrzeć się trudnościom rodzin doświadczających trudnej sytuacji życiowej związanej z zagrożeniem życia.

Czym jest Tydzień Rodzin?
Wydarzenie ma charakter edukacyjny i jest poświęcone problematyce rodzin oraz metodom  ich wspierania by przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Każdy dzień poświęcony jest innej tematyce. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "(Nie)obecność w rodzinie". Zamierzamy przyjrzeć się trudnościom w budowaniu i utrzymywaniu więzi w rodzinach borykających się z doświadczeniem rozwodu lub choroby alkoholowej.Wśród zaproszonych gości znajdą się psychoterapeuci, prawnicy, doświadczeni mediatorzy oraz przedstawiciele grup samopomocowych.

Organizowane w ramach Tygodnia Rodzin spotkania stanowią okazję do zapoznania się ze specyfiką doświadczanych przez rodziny trudności oraz poznania form pracy z rodzinami, by wspierać je w radzeniu sobie z trudną sytuacją życiową.

Tydzień Rodzin to przede wszystkim czas wymiany doświadczeń naukowców, praktyków oraz studentów. Przewidziano wykłady ekspertów, prezentacje stowarzyszeń zajmujących się pracą z rodzinami oraz wystąpienia studenckie.

Kiedy i gdzie?
16-17 maja 2015 r. maja na Wydziale Psychologii UW.

ARCHIWUM - II edycja

Dziękujemy za zainteresowanie II edycją Tygodnia Rodzin, która odbyła się w dniach 14-16 maja 2015 r.

Informacje o prelegentach i abstrakty wystąpień:

Informacje o ekspertach
Informacje o praktykach
Abstakty wystąpień

Komitet Naukowy:
dr hab. Anna Cierpka
dr Milena Gracka-Tomaszewska

ARCHIWUM - I edycja

Dziękujemy za zainteresowanie pierwszą edycją Tygodnia Rodzin, która odbyła się 6-9 i 15 maja 2013 r. Tematyka I edycji Tygodnia Rodzin dotyczyła nastoletnich rodziców, rodzin adopcyjnych, jak również rodzin osób starszych, z zaburzeniami psychotycznymi i zaburzeniami ze spektrum autyzmu.